Klasa 1C informatyczna

jest przyszłościowa

i opłacalna

E-Podręczniki

Korzystamy z coraz bogatszych materiałów w formie elektronicznej, które powstają w naszej szkole.

Zobacz przykład lekcji z arkusza kalkulacyjnego.

Wyniki maturalne

• Osiągamy wyniki lepsze od krajowych i warszawskich.
  • W największej warszawskiej dzielnicy Mokotów od dwóch lat jesteśmy na drugim miejscu pod względem wyników egzaminu maturalnego z informatyki na poziomie rozszerzonym.
  • Przede wszystkim stajemy się lepsi od samych siebie.

Platforma Google classroom

• Wszystkie lekcje i materiały publikujemy na platformie zdalnego nauczania.
  • Uczniowie mają stały dostęp do materiałów i zadań.

Chmura Google

Uczniowie i nauczyciele mają dostęp do chmury Google, a w tym:

• nieograniczonego miejsca na dysku w chmurze
  • programów biurowych
  • aplikacji Google Classroom, w której publikujemy materiały

Dodatkowe lekcje

Każdego tygodnia odbywają się dodatkowe lekcje, w ramach których uczniowie mogą:

• wykonywać zadania korzystając z pomocy nauczyciela
  • podchodzić do kartkówek i sprawdzianów, na których byli nieobecni w szkole lub chcą poprawić ocenę

Pracownia komputerowa

Bardzo dobrze wyposażona, przestrzenna, z szybkim dostępem do Internetu. Pracownia wyposażona jest przez Radę Rodziców.

Mamy wsparcie

Wspiera nas Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Publiczna placówka doskonalenia nauczycieli prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

z ostatniej chwili

Uczeń drugiej klasy informatycznej jest już finalistą konkursu informatyczno - matematyczno - fizycznego STEM Politechniki Warszawskiej. Nagrodą główną konkursu jest indeks na Politechnikę Warszawską. Trzymamy kciuki za naszego kolegę w trzecim etapie konkursu.

30 marca 2019 r. (sobota) godz. 10:00

24 kwietnia 2019 r. (środa) godz. 18:00 - odwołane

Co muszę znać, aby uczyć się w tej klasie?

Wszystkie zakresy tematyczne realizowane są od podstaw, tak więc nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne. Dlatego w naszych podręcznikach znajduje się określenie: "Od podstaw do matury ...". Ważne jednak są takie cechy jak:

• zamiłowanie do matematyki - umiejętność rozwiązywania zadań logicznych oraz to, czy lubisz rozwiązywać zadania, w których trzeba kombinować, poszukiwać sposobu rozwiązania. Chodzi o zdolności abstrakcyjnego myślenia.
  • umiejętność koncentracji - zadania informatyczne wymagają poświęcenia całej uwagi.

Uczniowie, dla których podstawowe tematy są znane, uczą się indywidualnym, przyspieszonym tokiem.

Jaki jest wykładany język programowania?

Jest to język C++. Język ten jest dopuszczony do matury z informatyki, jest przyjazny dla programisty oraz najbardziej popularny, stąd można znaleźć w sieci wiele przykładów na jego zastosowanie.

Co można studiować po tej klasie?

Klasa z rozszerzoną informatyką, matematyką i językiem angielskim jest bardzo dobrym przygotowaniem do podjęcia wszelkich studiów technicznych. Uczniowie mają możliwość zdawania matury rozszerzonej z informatyki lub matematyki, jak również z języka angielskiego. Zestaw przedmiotów rozszerzanych jest bardzo dobry pod względem wymagań uczelni wyższych.

Jaki jest rozkład materiału?

• klasa I (2 godziny) - arkusz kalkulacyjny od podstaw do zadań maturalnych,
  • klasa II (3 godziny) - główny nacisk położony jest na programowanie, ale przez cały rok rozwiązywane są zadania maturalne z arkusza kalkulacyjnego,
  • klasa III (4 godziny) - relacyjne bazy danych, ale przez cały rok rozwiązywane są zadania maturalne z arkusza kalkulacyjnego i programowania,
  • klasa IV (2 godziny) - algorytmika oraz przez cały rok rozwiązywane są zadania maturalne z arkusza kalkulacyjnego, programowania i relacyjnych baz danych

Czy matura z informatyki jest trudna?

Z jednej strony nie. Zakres materiału z informatyki jest o wiele mniejszy, niż z innych przedmiotów ścisłych. Rozwiązując wiele zadań z czterech podstawowych zakresów tematycznych można bardzo dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego. Trudność matury z informatyki polega przede wszystkim na tym, że zanim rozwiąże się zadanie, trzeba wymyślić sposób jego rozwiązania. To znalezienie koncepcji (algorytmu) na rozwiązanie sprawia najwięcej problemów.

Czy materiał z informatyki jest trudny?

Jeżeli lubisz matematykę i polubisz programowanie, lekcje informatyki będą dla Ciebie przyjemnością. W trakcie lekcji jest rozwiązywanych dużo zadań przygotowujących do matury. Nie są one jednak trudne, jeśli się lubi tego typu wyzwania.

Czy w tej klasie nauczę się programowania?

W szkole średniej w klasie z rozszerzoną informatyką uczy się tzw. programowania teoretycznego, a nie użytkowego. Nauczysz się podstawowych struktur programistycznych oraz podejścia algorytmicznego do rozwiązywania zadań. Jest to zgodne z wymaganiami maturalnymi. Dopiero na studiach informatycznych studenci uczą się pisania programów użytkowych, jednak podstawą teoretyczną są wiadomości i umiejętności wyniesione ze szkoły średniej.