Nasze atuty

Szkoła posiada Srebrną Tarczę Rankingu Perspektyw.

Z roku na rok zdobywamy coraz wyższe miejsca.

Może razem z Tobą zdobędziemy złoto?

Certyfikat DSD C1 – ZfA

Nie tylko uczniowie klasy dwujęzycznej, ale także Ci z pozostałych klas, mają możliwość zdawania na terenie szkoły egzaminu DSD C1 – ZfA. W przygotowaniach pomagają nasi germaniści i nauczyciel z Niemiec.

Wymiany językowe

Tradycją naszej szkoły jest to, że zainteresowani uczniowie każdego roku wyjeżdżają do Niemiec i Austrii, realizując z uczniami tamtejszych szkół projekty tematyczne i językowe, a następnie goszcząc ich u siebie.

wyjazdy tematyczne

Zainteresowani konkretnym zagadnieniem uczniowie rozwijają się po opieką wybranego tutora. Wspólne wyjście lub wyjazd, np. na spektakl „Wesele” do Teatru Starego w Krakowie jest elementem wieńczącym wcześniejszą pracę.

projekty międzynarodowe

Od wielu lat jesteśmy częścią atrakcyjnych projektów międzynarodowych, takich jak Erasmus + czy e-Twinning. Współpracujemy z uczniami i nauczycielami z takich krajów jak Hiszpania, Holandia, Portugalia, Włochy, Turcja, Słowenia czy Ukraina.

projekty przedmiotowe

Nauka to nie tylko lekcje w klasach, to także rozwijanie umiejętności w ramach bardzo lubianych przez uczniów projektów przedmiotowych, takich jak „Wieczór z angielskim”, Wieczór z niemieckim” czy „Wieczór z matematyką”.

projekty autorskie

Nasi nauczyciele z ogromną kreatywnością tworzą coraz to nowsze projekty autorskie, dzięki którym nauka w szkole staje się dobrą zabawą. „International Day”, „Cool Days” czy „Nauczytel”, to tylko kilka przykładów na to, że w szkole może być super.

konkursy autorskie

Każdy uczeń znajdzie u nas coś dla siebie – wydarzenia autorskie, takie jak np. konkurs poezji niemieckiej, rywalizacja o tytuł Mistrza Ortografii czy „Nasze Asy” pozwolą rozwinąć Ci skrzydła i pokazać, ile umiesz i jak wiele potrafisz.

zajęcia na uczelniach

Poszczególne klasy mają możliwość uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych w specjalistycznych laboratoriach i na uczelniach wyższych (germanistyka, lingwistyka, laboratorium BioCENi inne).

Olimpiady przedmiotowe

Startujemy i wygrywamy. Z ostatniej chwili - trójka naszych uczniów została zakwalifikowana do pisemnej części eliminacji okręgowych 42.Olimpiady Języka Niemieckiego ( II etap )

Uczymy nowocześnie

Przygotowujemy coraz więcej materiałów w formie elektronicznej, za pomocą których uczniowie mają dostęp do omawianych na lekcjach treści oraz zagadnień rozszerzających wiedzę.

Działalność kulturalna

Nie tylko nauczamy, kształtujemy też postawy pełne humanitaryzmu i empatii. Spektakl "Pożegnanie Ułanów" został wykonany przez naszych uczniów w szkole, ale również w Domu Pomocy Społecznej.

warsztaty teatralne

Nasi uczniowie są autorami spektakli teatralnych. Ostatni pt. "Fatima albo uwolnienie snów" jest już po premierze w teatrze Ochoty i zostaje przyjęty bardzo dobrze przez uczniów mokotowskich szkół.

Obok krótki występ taneczny kończący spektakl.

warsztaty językowe

Uczestniczymy w warsztatach z języka angielskiego i niemieckiego, takich jak Nauka bez granic organizowanych przez British Festivals and Traditions oraz Ceili Dancing i Goethe Institut.

wspólny odpoczynek

Po ciężkiej pracy należy się relaks, tak jak ten na białej szkole w Gerlitzen w Austrii, zwłaszcza, że wszyscy tam mówią po niemiecku ... :)

sukcesy sportowe

Z ostatniej chwili - zajęliśmy pierwsze miejsce w kategorii chłopców w Mistrzostwach Mokotowa w siatkówce w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Niedawno dziewczęta zajęły pierwsze miejsce w turnieju piłki siatkowej, a chłopcy miejsce drugie. Jesteśmy mistrzami Mokotowa w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

nowe boisko

Kiedy aura sprzyja, lekcje wychowania fizycznego odbywają się na naszym nowym boisku. Mało która szkoła ma takie warunki jak my. Zobaczcie sami.

drużyny sportowe

Szkolne drużyny sportowe z sukcesami reprezentują nas w poszczególnych dyscyplinach w rozgrywkach dzielnicowych i ogólnowarszawskich. Nasi trenerzy nie szczędzą wysiłku, żeby reprezentacja doszła jak najwyżej.

Obozy na "dzień dobry"

Każdego roku klasy pierwsze rozpoczynają rok szkolny od obozu integracyjnego, na którym uczniowie zdobywają nowe doświadczenia, a kadra poznaje swoich nowych wychowanków. Jest co wspominać!

Goście szkoły

Często odwiedzają nas znani ludzie. W pogadankach z uczniami opowiadają o swoich pasjach, dziejach życiowych i drodze do sukcesu. Na zdjęciu spotkanie z Marianem Turskim, szefem działu historycznego "Polityki".

konkursy poezji

Każdego roku organizujemy międzyszkolne konkursy poezji niemieckojęzycznej a także Konkurs Czytania Niemieckich i Austriackich Legend i Podań.

przyjazna atmosfera

Otwarci i pomocni nauczyciele, ale przede wszystkim fantastyczni uczniowie tworzą niepowtarzalną atmosferę naszej szkoły. Goethe to nasz drugi dom :)

Bardzo dobra komunikacja

Praktycznie z każdego miejsca łatwo do nas dojechać. Tylko 10 minut piechotą mamy do stacji metra Wierzbno. W pobliżu znajduje się wiele linii autobusowych i tramwajowych.

WARTO BYĆ JEDNYM Z NAS