Klasa 1C informatyczna
dla absolwentów gimnazjów
Rozszerzenia
- informatyka
- matematyka
- język angielski
Drugi język: niemiecki
Inwestycja w kształcenie informatyczne
jest przyszłościowa
i opłacalna
E-Podręczniki
Korzystamy z coraz bogatszych materiałów w formie elektronicznej, które powstają w naszej szkole.
Zobacz przykład lekcji z arkusza kalkulacyjnego.
Wyniki maturalne
- Osiągamy wyniki lepsze od krajowych i warszawskich.
- W największej warszawskiej dzielnicy Mokotów od dwóch lat jesteśmy na drugim miejscu pod względem wyników egzaminu maturalnego z informatyki na poziomie rozszerzonym.
- Przede wszystkim stajemy się lepsi od samych siebie.
Platforma Google classroom
- Wszystkie lekcje i materiały publikujemy na platformie zdalnego nauczania.
- Uczniowie mają stały dostęp do materiałów i zadań.
Chmura Google
Uczniowie i nauczyciele mają dostęp do chmury Google, a w tym:
- nieograniczonego miejsca na dysku w chmurze
- programów biurowych
- aplikacji Google Classroom, w której publikujemy materiały
Dodatkowe lekcje
Każdego tygodnia odbywają się dodatkowe lekcje, w ramach których uczniowie mogą:
- wykonywać zadania korzystając z pomocy nauczyciela
- podchodzić do kartkówek i sprawdzianów, na których byli nieobecni w szkole lub chcą poprawić ocenę
Pracownia komputerowa
Bardzo dobrze wyposażona, przestrzenna, z szybkim dostępem do Internetu. Pracownia wyposażona jest przez Radę Rodziców.
Mamy wsparcie
Wspiera nas Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Publiczna placówka doskonalenia nauczycieli prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.
z ostatniej chwili
Uczeń drugiej klasy informatycznej jest już finalistą konkursu informatyczno - matematyczno - fizycznego STEM Politechniki Warszawskiej. Nagrodą główną konkursu jest indeks na Politechnikę Warszawską. Trzymamy kciuki za naszego kolegę w trzecim etapie konkursu.
30 marca 2019 r. (sobota) godz. 10:00
24 kwietnia 2019 r. (środa) godz. 18:00 - odwołane
Najczęściej zadawane pytania
Co muszę znać, aby uczyć się w tej klasie?
Wszystkie zakresy tematyczne realizowane są od podstaw, tak więc nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne. Dlatego w naszych podręcznikach znajduje się określenie: "Od podstaw do matury ...". Ważne jednak są takie cechy jak:
- zamiłowanie do matematyki - umiejętność rozwiązywania zadań logicznych oraz to, czy lubisz rozwiązywać zadania, w których trzeba kombinować, poszukiwać sposobu rozwiązania. Chodzi o zdolności abstrakcyjnego myślenia.
- umiejętność koncentracji - zadania informatyczne wymagają poświęcenia całej uwagi.
Uczniowie, dla których podstawowe tematy są znane, uczą się indywidualnym, przyspieszonym tokiem.
Jaki jest wykładany język programowania?
Jest to język C++. Język ten jest dopuszczony do matury z informatyki, jest przyjazny dla programisty oraz najbardziej popularny, stąd można znaleźć w sieci wiele przykładów na jego zastosowanie.
Co można studiować po tej klasie?
Klasa z rozszerzoną informatyką, matematyką i językiem angielskim jest bardzo dobrym przygotowaniem do podjęcia wszelkich studiów technicznych. Uczniowie mają możliwość zdawania matury rozszerzonej z informatyki lub matematyki, jak również z języka angielskiego. Zestaw przedmiotów rozszerzanych jest bardzo dobry pod względem wymagań uczelni wyższych.
Jaki jest rozkład materiału?
- klasa I (2 godziny) - arkusz kalkulacyjny od podstaw do zadań maturalnych,
- klasa II (4 godziny) - główny nacisk położony jest na programowanie, ale przez cały rok rozwiązywane są zadania maturalne z arkusza kalkulacyjnego,
- klasa III (2 godziny) - relacyjne bazy danych i algorytmika, ale przez cały rok rozwiązywane są zadania maturalne z arkusza kalkulacyjnego i programowania.
Czy matura z informatyki jest trudna?
Z jednej strony nie. Zakres materiału z informatyki jest o wiele mniejszy, niż z innych przedmiotów ścisłych. Rozwiązując wiele zadań z czterech podstawowych zakresów tematycznych można bardzo dobrze przygotować się do egzaminu maturalnego. Trudność matury z informatyki polega przede wszystkim na tym, że zanim rozwiąże się zadanie, trzeba wymyślić sposób jego rozwiązania. To znalezienie koncepcji (algorytmu) na rozwiązanie sprawia najwięcej problemów.
Czy materiał z informatyki jest trudny?
Jeżeli lubisz matematykę i polubisz programowanie, lekcje informatyki będą dla Ciebie przyjemnością. W trakcie lekcji jest rozwiązywanych dużo zadań przygotowujących do matury. Nie są one jednak trudne, jeśli się lubi tego typu wyzwania.
Czy w tej klasie nauczę się programowania?
W szkole średniej w klasie z rozszerzoną informatyką uczy się tzw. programowania teoretycznego, a nie użytkowego. Nauczysz się podstawowych struktur programistycznych oraz podejścia algorytmicznego do rozwiązywania zadań. Jest to zgodne z wymaganiami maturalnymi. Dopiero na studiach informatycznych studenci uczą się pisania programów użytkowych, jednak podstawą teoretyczną są wiadomości i umiejętności wyniesione ze szkoły średniej.